Od 20 do 25 września Kolonia (Köln) stała się europejską stolicą fotografii i optyki dzięki targom Photokina , które odbywają się co dwa lata. Jest światową wizytówką fotografii i wszystkich pochodnych z niej aplikacji, w tym wszystkiego, co związane z astronomią i optyką zewnętrzną.
Wejście na targi
Raig odwiedzał targi i był w stanie zobaczyć najnowsze wiadomości oraz ogromną różnorodność produktów na stoiskach różnych marek optyki zewnętrznej i astronomii.
Lornetki, lunety, naziemne teleskopy, dalmierze, mikroskopy, teleskopy astronomiczne itp. Ogromna gama produktów, w tym najnowsze innowacje w dziedzinie optyki zewnętrznej i astronomii.
Na targach wystawiali oni szeroką gamę marek referencyjnych, które Raig włączył już do swojego obszernego katalogu. Nikon, Kowa, Zeiss, Swarovski, Steiner, Minox, Celestron, Meade, Skywatcher, Benro, Manfrotto, Yukon itp. Wyróżniają się, podobnie jak inne mniej skonsolidowane marki, ale które oferują również bardzo ciekawe alternatywy produktowe.
W obliczu tak dużej prezentacji produktów pracownicy Raiga mogli z nim eksperymentować, poznawać najnowsze wiadomości, a także zachwycać się działaniem instrumentów i akcesoriów.
Bez wątpienia najnowsze wiadomości od producentów są zawsze najważniejszym wydarzeniem tych wystaw, poniżej przedstawiamy niektóre produkty do rozważenia:
Teleskopy naziemne:
Nikon wprowadza na rynek najnowocześniejszy naziemny teleskop z optyką ED, wyjątkowo niską dyspersją i przysłoną 82 mm. Ta obróbka gwarantuje korektę aberracji chromatycznych w różnych zakresach widma światła. Eliminujesz również zniekształcenia w polu widzenia i uzyskujesz lepszą ostrość obrazu. Oferowane są różne możliwości obiektywów z zoomem od 20 do 60X / 30 do 60XW, a także ze stałym powiększeniem 38W.
Stoisko firmy Nikon
Zeiss właśnie zajął ważną przestrzeń w swoim renomowanym katalogu naziemnych teleskopów. Do tej pory wyróżniliśmy jego starszego brata, Victasc Diascope. Wraz z Conquest Gavia 30-60x85 Zeiss przedstawia nam lżejszy, bardziej kompaktowy, szybszy ogniskowy teleskop naziemny, który wykorzystuje technologię optyczną opartą na HD i ED, dzięki czemu charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką definicja eliminująca aberrację chromatyczną. Idealne narzędzie do obserwacji przyrody i digiscopingu.
Lornetki:
Bez wątpienia najważniejszą nowością w świecie lornetek jest seria Kowa Genesis 22, która obejmuje modele 8x22 i 10x22. Nie będziemy się mylić, jeśli powiemy, że technologia optyczna XD (ED) przezwyciężyła wyzwanie polegające na poprawie jakości obrazu z serii Genesis, a tym samym na uzyskaniu kompaktowej lornetki o niezwykłej jakości. Połączenie ulepszenia optycznego i jego lekkości są najlepszą gwarancją tego wyjątkowego produktu japońskiej marki Kowa.
Pojawienie się Wi-Fi i dostępność do sterowania teleskopem z tabletu i smartfona zrewolucjonizowało nowe generacje teleskopów. Kilka marek obejmuje kontrolę za pośrednictwem technologii Wi-Fi, wśród których wyróżniają się Celestron i Skywatcher. Marki te zaprezentowały na Photokinie różne nowości:
Celestron:
Przedstawia trzy różne modele w zależności od konstrukcji optycznej: Refraktor (90 mm), Maksutov-Cassegrain (102 mm) i Odbłyśnik (130 mm) .
Dzięki aplikacji SkyPortal pozwala w 100% kontrolować swój teleskop za pomocą smartfona lub tabletu. Unikalne wrażenia bezprzewodowe. Automatycznie wyszukuj swój obiekt niebieski, a gdy pojawi się on na ekranie, będziesz w stanie sprawdzić wszystkie informacje astronomiczne dostępne w tym punkcie na niebie. Dzięki temu AstroFi jest doskonałym narzędziem do nauczania i bardzo praktycznym w użyciu, nawet dla dzieci. Zawierają system wyrównywania SkyAlign i optykę z kilkoma powłokami. Jeśli chodzi o wierzchowiec, jest to altazimut, odpowiednik montażu z serii SLT.
Otrzymuj nasze wiadomości