W Raig oferujemy klientowi szeroką gamę instrumentów naukowych, od wprowadzenia do czysto profesjonalnego użytku. Codzienny kontakt z klientami pokazuje nam przez wiele dni, że pewne trywialności są nadal mało zakładane.
Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wszyscy zrobić przed wypuszczeniem instrumentu, jest przeczytanie instrukcji obsługi. Ten pierwszy krok, który, jak rozumiemy, jest czasem uciążliwy i nieprzyjemny, zwykle rozwiązuje niezliczone trywialne błędy. Prawda jest taka, że nikt z nas nie rodzi się nauczony ani z instrukcją pod naszymi ramionami i musimy zdobyć tę wiedzę, jeśli chcemy w pełni skorzystać z właśnie zakupionego zasobu.
Drugą rzeczą do zrobienia jest przemyślenie przed użyciem. Zastanów się, do czego będziesz używać tego instrumentu, do czego służy i jak go uruchomić. Ten krok jest bardzo ważny i wymaga spokoju, bez niepokoju. Jeśli pokonamy te dwa punkty, mamy już wiele wygranych.
Jeden z najważniejszych błędów podczas uruchamiania instrumentów (cyfrowych) związany jest z zasilaniem, czy to akumulatorami, bateriami czy podłączeniem do prądu.
Chociaż instrument ma dołączone baterie, musimy sprawdzić:
- Stan baterii (naładowany)
- Status (naładowanych) akumulatorów
- Sprawdź, czy mają plastik lub zabezpieczenie, aby zapobiec zużyciu, a następnie usuń je
- Prawidłowa procedura zapłonu i komunikacji (w czujnikach)
Minęliśmy pierwszy etap rozruchu, zainstalowaliśmy sprzęt i jesteśmy gotowi z niego korzystać. Następnie znajdujemy coś, co uniemożliwia nam funkcjonowanie lub nie osiągamy oczekiwanego rezultatu. Co sie dzieje
Tutaj znajduje się wiele „głupich” błędów i łatwych rozwiązań:
W optyce bardzo oczywistym, powszechnym i zrozumiałym błędem jest rozpoczęcie korzystania z lornetki, lunety, mikroskopu itp. Bez zdejmowania pokryw okularów lub obiektywów, jeśli się nie martwicie, zdarzyło się to nam wszystkim.
W meteorologii najczęstsze błędy pochodzą z instalacji instrumentów. Na przykład instalacja czujników temperatury w pełnym słońcu, prawidłowe ustawienie wiatrowskazu (zawsze na północ) lub czujnika promieniowania (zawsze na południe), przeszkoda w pobliżu miernika deszczu itp.
W obserwacji astronomicznej te nowe błędy są zwykle błędami w montażu lub orientacji teleskopu. Być może głównym błędem do przyjęcia jest to, że możemy obserwować tylko tę część nieba, którą widzieliśmy. Jest to oczywiste, ale zawsze musimy o tym pamiętać.
Wreszcie zawsze istnieje opcja, że określony produkt naprawdę nie działa dobrze. Z tego powodu produkty mają gwarancję produkcji.
W obliczu tego problemu zaleca się obchodzenie się z instrumentem jak najmniej, zwrócenie go do sklepu i skorzystanie z gwarancji produktu, aby zwrócić go do fabryki lub serwisu technicznego. W większości przypadków manipulacja produktem traci gwarancję. W przypadku instrumentów, takich jak instrumenty optyczne, jakakolwiek wewnętrzna manipulacja soczewkami zmienia produkt i nie podlega gwarancji.
Otrzymuj nasze wiadomości